Verslo teisės aspektai arba kodėl verslo sritis reikalauja milžiniško atidumo

Verslo teisė – dalykas, kurį turi suvokti kiekvienas norintis įsteigti savo verslą, o taip ir tie, kurie šioje sferoje dirba jau ilgą laiką. Tačiau verslo srityje neretais atvejais gali pasitaikyti labai įvairių – lengvesnių ir sudėtingesnių situacijų – kurios neretais atvejais nutinka dėl neatidumo klaidų.

Kas yra verslo teisė ir kodėl į tai reikėtų atkreipti daugiau dėmesio

Teisės sistema yra sudėtinga ir dažnai reikalaujanti iš kiekvienos nemažo suvokimo apie visą teisės aparatą ir veikimo principus. Didžioji dalis teisės aktų priklauso nuo užsiimamos veiklos tipo. Bendrai kalbant pati verslo teisė yra suprantama kaip teisės normų visuma, susijusi su verslo santykių reguliavimu, įtraukiant juridinius ir fizinius asmenis.

Bene labiausiai verslo teisės aspektus įsiminti turėtų tie, kurie dirba komercijos srityje, o taip pat bendradarbiaujant su užsienio bendrovėmis bei prekių eksportavimu. Atidumas čia yra esminis aspektas, norint, kad veiklos metu nenutiktų nesmagių ir teisininkų pagalbos verčiančių prašyti situacijų.

Kuriozinės situacijos

Neretais atvejais nutinka įvairių dėl darbuotojų neatidumo arba užsienio komercininkų padarytų klaidų. Norint iškilusias problemas išspręsti be didelių ginčų, labai svarbu turėti nors kokį suvokimą, kas yra ir kaip veikia verslo teisė. Viena tokių nelabai smagių situacijų nutiko ir Lietuvos bendrovei, kurie dirbo ties produktų eksportu į Slovėniją. Minimi produktai – akcizinės prekės. Čia buvo įsivėlusios kelios esminės klaidos dokumentų tvirtinimo etape, o sekant įvykiams po to, Lietuvos bendrovė būtų turėjusi susimokėti papildomus mokesčius, kurie jau ir šiaip buvo sumokėti. „Būtų turėjusi“ tariamoji nuosaka, nes problema buvo išspręsta.

Kiekvienam, tiek pradedančiam savo verslą, tiek jau ilgą laiką dirbančiam šioje srityje, vertėtų plačiau pasinagrinėti verslo teisės aspektus, būti labai atidžiam pildant dokumentus. Jei tai susiję su prekių transportavimu, siūlome atidžiai stebėti prekės kelionės maršrutą ir stoteles. Viena maža klaida gali sudaryti labai daug ir labai nesmagių nesklandumų. Tikrinkite visus duomenis bent kelis kartus, kad įsitikintumėte, jog nėra įsivėlusių esminių klaidų – ir tai ne tik gauti važtaraščiai, patvirtinantys, kad prekė buvo nugabenta į nustatytą tašką, bet ir visos pavardės.

Nors iškilusias problemas ir panašias situacijas dažnai gali išspręsti ir savo darbą išmanantys teisininkai, labai svarbu, kad ir patys prekybininkai nusimanytų apie savo teises ir pareigas bei esminius procesus.