Trumpas šviestuvų gaubto formų gidas

Domina šviestuvai? Ar jau išsirinkote tinkamiausią? Norite kitokio gaubto? Daugelis žmonių dažnai nežino, kaip šie vadinasi, o nupasakoti žodžiais be lapo ir pieštuko pagalbos, kokios formos norisi gaubto, neretais atvejais gali būti pernelyg sudėtinga. Todėl nusprendėme trumpai supažindinti su šviestuvų gaubtų formomis. Taip pat akcentuojame, kad bene didžiausią šviestuvų pasirinkimą, tiek lauko, tiek vidaus apšvietimui, galite rasti šviestuvų salone „Ekoliumenas“.

Varpo forma (angl.: bell)

Gaubto šonai lenkti, einant apačion platėja. Šios formos šviestuvus dažnai galima pamatyti klasikiniame ir tradiciniame interjere. Dažniausiai gaubtas bus dengtas audiniu. Daugelis mėgsta šios formos šviestuvo gaubtus ir vintažo pagrindus paremtame dizaine.

Būgno forma (angl.: drum)

Šios formos šviestuvai ypač populiarūs ir šiomis dienomis. Tokios formos gaubtu gali būti dengta ir stalinė lempa, ir modernus toršeras. Puikiai tiks ne tik pereinamojo laikotarpio interjere, bet ir minimalistiniame būste. Spalvos taip pat gali būti labai įvairios – nuo baltos ar juodos iki ryškiai raudonos.

Plataus kūgio forma (angl.: empire)

Ši forma labiau primena kūgį nupjauta viršūne. Šonai lygūs ir nuožulniai platėjant eina iš viršaus žemyn. Tai bene dažniausiai pasitaikantis gaubtais dengtų šviestuvų tipas. Gali būti dengtas tiek storu audiniu, šis gali būti ir gofruotas, ir lygus. Taip pat gali dengtas spalvotu plastiku. Siauresni ar platesni, šio tipo šviestuvai gali būti randami ir „Ekoliumenas“ internetinėje šviestuvų parduotuvėje. Dažniausiai pastebimas šiuolaikinį interjero dizainą atspindinčiame būste.

Stačiakampis (angl.: rectangle)

Šios formos gaubto kampai, kaip galima suprasti, visi yra statūs. Kad ir iš kurio šono žiūrėtumėte, forma vis tiek bus stačiakampio. Šis variantas šiandien nėra toks jau populiarus, tad prekyboje rasite rečiau, nors specialistų nuomone, ši forma taip pat puikiai tiks moderniame interjere.

Kvadratas (angl.: square)

Kvadrato forma matoma tik žvelgiant į šviestuvo gaubtą iš viršaus. Žiūrint iš šono – tai labiau lygiašonė trapecija. Be to, visų šonų plotas yra vienodas. Tokius šviestuvus mėgsta ir tie klasikiniame, ir moderniame interjere, todėl bet kurio atveju, suklysti derinant neturėtumėte.

Cilindro forma (angl.: cylinder)

Tai viena iš pastaruoju metu labiausiai mėgstamų formų. Tinka tiek pakabinamiems šviestuvams, tiek pastatomiems toršerams. Be to, galima įžvelgti panašumų į būgną, tik šis kiek pailgesnis. Tiek naujame modernistiniame, tiek minimalistiniame interjere, cilindro formos šviestuvai atrodys ne tik gražiai, bet ir pagyvins sukurtą stilių.

Smailėjančio būgno forma (angl.: tapered drum)

Ši forma kartu primena ir būgną, ir kūgį. Tačiau šoninės linijos – lygios. Gali būti kabinamas, gali būti pastatomas. Mėgstamas tiek virš valgomojo stalo, tiek kaip interjero detalė svetainėje ar miegamajame. Nesuklysite net pasirinkę šios formos stalinę lempą. Populiariausi buvo pereinamajame laikotarpyje, tačiau mėgstami ir šiandien, derinant prie šiuolaikinio dizaino.

Šaltinis: pinterest.com