Trumpas mitybos gidas sportuojantiems

papildai masei, sportas, mityba

Žmonės sportuoja dėl įvairiausių priežasčių. Vieni tai daro profesionaliai, kiti mėgėjiškai. Vieni siekia numesti svorio, kiti priaugti masės, vis ieškodami, kokie papildai masei yra geriausi. Nors žmonių tikslai skiriasi, subalansuota mityba yra visiems vienodai svarbi. Tad ką reikėtų apie ją žinoti?

Maitinkitės pagal tai, koks jūsų tikslas

Svarbu planuoti savo mitybą pagal tai, koks yra jūsų tikslas. Aktyvų gyvenimo būdą vedantys žmonės dažnai susiduria su nesubalansuota mityba, jiems trūksta vitaminų, mineralų, kitų maistingų medžiagų. Tai ypač dažnai atsitinka laikantis griežtų dietų ir pernelyg intensyviai sportuojant. Reikėtų stengtis, kad kalorijų deficitas nebūtų per mažas, maiste netrūktų vitaminų. Tuo tarpu norintys priaugti svorio ar liesos raumenų masės turėtų rinktis daug baltymų turintį maistą. Labai padės ir papildai masei – jų bijoti nereikėtų, svarbu išsirinkti kokybiškus.

Maisto papildai ir vitaminai – pagalba, ne blogybė

Nors visuomenėje dažnai girdime įvairias nuomones dėl to, kad maisto ir sporto papildai nėra gerai, tuo aklai pasitikėti nereikėtų. Žinoma, papildai neturėtų tapti maisto pakaitalu – tai ypač svarbu žinoti stengiantis subalansuoti mitybą. Vitaminai ir papildai gali tapti iš tiesų didele pagalba, kai su maistu nepavyksta gauti visų reikiamų medžiagų, o gal tiesiog trūksta laiko. Aktyvų ir greitą gyvenimą gyvenantys žmonės neretai susiduria su šia problema. Metantiems svorį itin padės įvairūs vitaminai, mineralai, o siekiantiems jo priaugti ar palaikyti masę – pagelbės papildai masei, baltyminiai kokteiliai, kiti papildai su baltymų išrūgomis.

Siekite balanso

Kad ir koks būtų jūsų tikslas, svarbu stengtis surasti balansą. Suvartojant per mažai kalorijų svoris gali ir nekristi – išseksite, organizmas praras visas jo funkcijoms būtinas medžiagas, būsite išvargę ir nelaimingi. Mityba turėtų būti pilnavertė ir įvairi – tuomet savijauta bus gera ir pavyks optimaliai siekti norimų rezultatų.

Taigi, nesvarbu, kokiu tikslu sportuojate – mityba yra itin svarbi aktyvaus gyvenimo būdo dalis. Ji turi būti pilnavertė ir subalansuota, taip pat, nepamirškite, kad aktyviai gyvenant svarbu tinkamai pailsėti. Esant reikalui rinkitės maisto papildus – liksite patenkinti.