Su kokiais iššūkiais susiduria žemės ūkio priemonių vairuotojai?

ūkio technika su "Perkins" varikliais

Dyzeliniai „Perkins“ varikliai, kaip ir statybinėje, taip ir žemės ūkio pramonėje, yra tiesiog nepakeičiami. Vis dėlto, atsiradus gedimam, niekas nežino kur reikėtų kreiptis, ką daryti, kad būtų galima kuo greičiau sutvarkyti problemas. Be to, dyzeliniai varikliai ir šiaip reikalauja daugiau priežiūros. Tad kyla klausimais, su kokiais iššūkiais dažniausiai susiduria žemės ūkio priemonių vairuotojai? Šįkart nagrinėjome kelias iš jų ir pateikiame Jums, papasakodami apie jas plačiau.

Sunkus užvedimas

Menkas malonumas, kai prireikus sėsti ryte už traktoriaus vairo, po savaitės jo stovėjimo kieme, jis nusprendžia neužsivesti. Ši problema dažniausiai ištinka tuomet, kai traktorius ilgą laiką stovi kieme ir mirksta po lietumi neprižiūrimas ir pamirštas. Gali ir perdegusios žvakės, ir sutrikęs kuro padavimas. Vis dėlto, geriausia tokiais atvejais, anot „Perkins“ variklių specialistų, išsikviesti pagalbą į namus, o ne laukti, kol variklis ims ir pats susitvarkys.

Kaistantis variklis

Dar vienas iššūkis, kai darbuotis tenka vis dar karštą rugsėjį. Aukšta temperatūra lauke gali taip pat paveikti ir variklio temperatūrą, tačiau jis perkaisti gali ir darbuojantis pliaupiant lietui. Ši problema gali indikuoti vožtuvų gedimus, tepalų trūkumą, sukelia variklio dalių deformacijos riziką.

Sutrikusi purkštukų veikla

Apie tai jau girdėjęs kiekvienas traktoriaus, kombaino ar panašios žemės ūkio technikos vairuotojas. Ir kai jau sutrinka purkštukai, tai be variklio remonto niekaip neišeina prasisukti. Sutrikus purkštukų veiklai, jiems užsikimšus ar užkalkėjus, dažnai tereikia tik profesionalaus valymo, tad tai padaryti nesunku, svarbiausia – kad problema būtų išspręsti laiku.

Viską sugadinti gali tepalai arba netinkamas kuras

Tiek „Perkins“ varikliams, tiek kitiems visada reikia labai atsargiai rinktis kurą ir tepalus. Dažniausiai tepalai jau būna nurodyti ir jų keitinėti savavališkai, nepasitarus su specialistu, nevertėtų. Tačiau daug daugiau problemų gali sukelti netinkamai pasirinktas kuras. Daugelis ūkininkų dažnai linkę „ant kuro“ pataupyti – jie perka jį nelegaliai, prisipildami į kanistrus. Tačiau problema tame, kad jie niekada nepasidomi iš kur tas kuras atkeliavo. O šitai dažnai ir priveda prie ne tik kuro purkštukų, bet ir viso variklio gedimų. Nepatikimi šaltiniai dažnai teikia kurą, kuriame nemažai šiukšlių ir kitų kenksmingų mirko dalelių, kurio užkemša purkštukus ir kitas svarbias dalis.

Iššūkis po iššūkio, problema po problemos, tačiau jei laikysitės specialistų pateiktų nurodymų kaip prižiūrėti savo ūkio techniką, reguliariai tikrinsite ir stebėsite rodiklius ir rinksitės tik kokybišką kurą – daug problemų kilti neturėtų.