Silikoninės kepimo formelės: 3 didžiausi mitai

kepimo formos, silikonas, spalvotos formelės

Turbūt kiekvienam žmogui, mėgstančiam suktis virtuvėje, reikalingi ne tik puikūs nauji indai, bet ir kepimo formos pyragaičiams, sausainukams ar keksiukams. Šiandien dienai prekyboje yra paplitusios silikoninė kepimo formelės, tačiau neretai yra jų prisibijoma dėl viešojoje erdvėje sklandančių mitų. Taigi, dabar pateiksime 3 didžiausius mitus ir paaiškinsime, kodėl nevertėtų jų klausyti.

 

Mitas nr. 1: silikoninės formelės gali išsilydyti

 

Tai yra netiesa. Internete buvo paskleista melaginga nuotrauka, kurioje buvo pavaizduotas išsilydęs plastmasės gabalas ant grotelių orkaitėje. Kilo milžiniška diskusija tarp maistą gaminančių moterų. Iš tiesų, tai tebuvo triukas, kurį galėjo pakišti konkurentai – nuotraukoje buvo tiesiog keptas paprastas plastmasės gabalėlis, kuris susilydė. Kepimo formos, pagamintos iš silikono neįkaista (šiluma pereina tik iš kepančio formelėje maisto). Dėl šios priežasties, drąsiai galite dėti ant grotelių ir nebijoti jokių neigiamų pasekmių.

 

Mitas nr.2: kepami pyragaičiai gali prikibti prie paviršiaus

 

Tai tik dar vienas mitas. Dažniausiai iš senų laikų kulinarai yra pripratę į kepimo skardą pilti aliejų, tepti jį sviestu, ar dengti specialiu kepimo popieriumi. Viskas dėl to, nes maistas kepant gali prikibti prie skardos paviršiaus ir neis jo tinkamai išimti, o tai gali sukelti ne tik netinkamą kepinio išvaizdą, bet ir jaustis svilėsio skonis.

 

 Kai atsirado silikoninės formelės, pradėta skeptiškai į jas žiūrėti, nes joms nereikia jokių papildomų aliejų, jog maistas neprikibtų. Iš tiesų, silikoninės kepimo formos pasižymi tuo, jog joks maistas prie šios medžiagos neprilimpa. Todėl galite drąsiai dėti tešlą į formelę ir džiaugtis kepiniu.

 

Mitas nr. 3: formelės reikalauja daug priežiūros

 

Deja, tai taip pat yra netiesa. Silikonines kepimo formeles kaip tik yra itin lengva valyti – jos yra slidžios ir net nereikia itin daug pastangų, jog nusivalytų likę, ar net pridžiūvę produktai. Be to, ji yra lanksti ir plaunant gali būti pasiekiami visi formelės sunkiai prieinami kampeliai.

 

Apie silikonines kepimo formeles sklando dar ir daugiau gandų, bet iš tiesų – tai yra puikus pasirinkimas mėgstantiems gaminti ir norintiems tai daryti paprasčiau.