Kokį vaiko draudimą pasirinkti?

vaiko draudimas, civilinės atsakomybės draudimas, saugi šeima

Vaiko draudimas – tai investicija, kuriai pasiryžta vis daugiau tėvų (apie jį sužinoti daugiau galima svetainėje Compensa.lt). Tiek darželyje, tiek mokykloje galima susidurti su įvairiais netikėtumais. Pradedant paprasčiausiu nugriuvimu ir nubrozdinimu, baigiant kur kas rimtesnėmis traumomis. Taigi, ką verta žinoti apie tokią finansinę apsaugą ir ką geriausia pasirinkti?

 

Skirtingos alternatyvos

 

Dažniausiai vaikai apdraudžiami: nuo nelaimingų atsitikimų, investiciniu gyvybės arba civilinės atsakomybės draudimu. Pirmuoju atveju kompensuojami nuostoliai įvykus traumai, susižeidus, patyrus smurtą ar tapus neįgaliems. Išmokos dydis priklauso tiek nuo pasirinktos sumos, tiek nuo sutartyje nurodytų procentų.

 

Antruoju atveju ne tik apsidraudžiama, bet ir investuojama. Sudarius tokią sutartį periodiškai mokama tam tikro dydžio suma. Sukauptos santaupos yra investuojamos į akcijas ar obligacijas. Dar vienas galimas vaiko draudimas – civilinės atsakomybės, pastarąjį galima įsigyti Compensa.lt. Juo atlyginami tretiesiems asmenims padaryti nuostoliai. Tai gali būti tiek išdaužtas langas, tiek sutrikdyta sveikata.

 

Galima drausti įvairaus amžiaus vaikus

 

Nustatyta, kad vaikai iki 8 m. susižeidžia maždaug 2,5 karto rečiau nei vyresnieji (iki 17 m.). Visgi, tiek pradinukus, tiek darželinukus verta apdrausti – tai gali padėti išvengti neplanuotų ir kartais pakankamai didelių finansinių nuostolių. Bena dažniausiai vaikų patiriamos traumos ir susižalojimai yra: kojų ir rankų kaulų lūžiai, taip pat stiprūs nosies ar galvos sumušimai. Pakankamai neretai patempiami ir kojų raiščiai.

 

Įvykus nelaimei nereikėtų delsti

 

Tam, kad patirti nuostoliai būtų atlyginami, svarbu laiku kreiptis į draudimo kompaniją, kurioje ir buvo įsigytas vaiko draudimas (pvz., Compensa.lt). Tai dažniausiai daroma paskambinus sutartyje nurodytu telefonu arba internetu. Bet kokiu atveju nereikėtų delsti ir tai padaryti kuo anksčiau (per 10 dienų). Pasibaigus gydymui reikia pristatyti ir ligos istorijos bylą ar išrašą.

 

Įvertinus šiuos aspektus ir pasitarus su savo draudimo įmonės atstovu, galima išsirinkti sau tinkamiausią paslaugą. Kiekvienos jos kaina yra skirtinga, todėl rekomenduojama gerai pasvarstyti savo finansines galimybes. Brangiausias draudimas dar nereiškia, kad jis yra pats geriausias. Investavus tinkamai ne tik jausitės saugesni patys, bet ir pasirūpinsite, kad dėl jūsų vaiko kaltės nukentėjusiais aplinkiniais būtų pasirūpinta. Juk žmogaus sveikata yra brangiausias turtas.