Kaip tinkamai išskalbti naktines užuolaidas?

naktinės užuolaidos, langas, užuolaida

Bėgant metams, galime pastebėti, jog naktinės užuolaidos praranda savo spalvą, aplimpa dulkėmis ar pajuoduoja. Jeigu pirkote itin brangiai, kartais bijoma jas skalbti, nes tai gali sugadinti audinį, o nešti į valyklą gali tapti pernelyg didelė prabanga. Taigi, dabar pateiksime keletą patarimų, kaip išsiskalbti užuolaidas namų sąlygomis nepakenkiant medžiagai.

Vengti skalbimo mašinų

 

Kartais užuolaidas yra dedama skalbti į skalbimo mašiną. Iš tiesų, tai nėra geriausias variantas, nes skalbimo mašina užuolaidas be gailesčio suka ir mėto, karštas vanduo gali pakenkti medžiagos struktūrai bei skalbimo minkštiklis gali netgi suardyti audinį ir, po to seka didelis nusivylimas ir vėl perkamos naujos užuolaidos.

 

Taip atsitiko ir internete pasiskundusiai Reginai: „Mano naktinės užuolaidos kainavo didelius pinigus. Sugalvojau jas atšviežinti ir nusprendžiau jas išskalbti. Taip jau atsitiko, jog neturėjau laiko ir skalbimui pasinaudojau skalbimo mašina. Tik ištraukus užuolaidas, jos pradėjo irti mano akyse.“

Svarbiausia – skalbimas rankomis

 

Naujai išskalbtos užuolaidos gali tapti ne tik puikiu miegamojo simboliu, bet ir būti gražiu akcentu namų palėpėje. Geriausias sprendimas, kaip reikia tinkamai jas išskalbti – skalbimas rankomis.  Svarbu yra prisileisti didesnį dubenį vandens ir priberti į jį skalbimo miltelius ir palaukti, kol jie ištirps – tik tuomet merkite užuolaidas. Itin svarbu, jog nebertumėte pačių skalbimo miltelių jau ant užuolaidų – tai gali pažeisti audinį. Be to, itin svarbu, jog netrintumėte rankomis – atsargiais ir švelniais judesiais naktinės užuolaidos turėtų būti mirkomos vandenyje su milteliais. Jeigu matote, jog vanduo tampa nešvarus – išpilkite ir pripilkite šviežio vandens su milteliais. Švelniai skalaukite užuolaidas tol, kol vanduo bus švarus.

Geriausia džiovinti lauke, tačiau ne prieš saulę

 

Kita esminė daroma klaida – nepadžiaukite ant tiesioginių saulės spindulių. Taip, geriausia yra džiovinti užuolaidas lauko aplinkoje, nes tai suteiks užuolaidoms lauko ir gaivos kvapą, tačiau pasistenkite, jog užuolaidos būtų džiovinamos pavėsyje. Tiesioginiai saulės spinduliai gali nublukinti Jūsų naktinių užuolaidų spalvą ir netgi paskatinti greitesnį užuolaidų susidėvėjimą ir sutrūnijimą.

 

Užuolaidos, kuriomis uždengiame savo asmeninę erdvę nakties metu, turėtų būti prižiūrimos itin atsakingai. Geriausia, jog  atsargiai skalbtumėte rankomis bei nedžiovintumėte jų ant tiesioginių saulės spindulių.