Kaip įrengti laikui nepavaldų vaikų kambarį?

medinės žaliuzės, vaiko kambarys, kambario interjeras

Kaip jau esame pastebėję anksčiau, nemažai daliai tėvų vaikiškas kambarys ir jo elementai kelia išties daug nerimo. Ypatingai sunkumų kyla planuojat įrengti tokį kambarį, kuris atlaikytų visus laiko iššūkius – tiek susijusius su vaikų savimone, tiek su naudojimu. Atskleisime paslaptis, kaip ir medinės žaliuzės, ir specifinės interjero detalės padės pasiekti šį tikslą.

 

Fonas – pagrindas viskam

 

Jei norite, kad kambariu vienodai džiaugtųsi tiek penkiametis, tiek aštuoniolikmetis vaikas, tikrai teks pasistengti. Visgi tai nėra misija neįmanoma. Pirmiausia, ką galite padaryti – tai sukurti tinkamą foną. Šiuo atveju kalbame apie pagrindines, visame kambaryje vyrausiančias spalvas. Geriausia, jei jos bus žemiškos, pastelinės – kreminė, rusva, balintos kavos ar kakavos atspalvio. Jie puikiai tinka ir mergaičių, ir berniukų kambario interjerui.

 

Šiomis spalvomis ar jų deriniu reikėtų nudažyti kambario sienas. Jei turite galimybių, rinkitės panašaus atspalvio medines grindis. Jas poreikiams pasikeitus tiesiog uždengsite kilimais. Panašiai nutiks ir su sienomis – jos bus vis kitaip dekoruojamos papildomomis detalėmis.

 

Akcentai – ir patvarūs, ir žavūs

 

Parinkę tinkamas spalvas (jos, beje, turėtų patikti ir vaikui), galite imtis smagiosios dalies – kambario „spalvinimo“. Tiesa, derėtų rinktis tokias detales, kurios būtų ir patvarios. Pavyzdžiui, medinės žaliuzės atrodo labai šiuolaikiškai, jos užtikrina ir jaukumą. Tokią langų uždangą nesunku prižiūrėti, ji atspari vaikų žaidimams.

 

Jei renkatės užuolaidas, imkite tokias, kurių audinys impregnuotas – prie tokio mažiau kibs nešvarumai. Prie jų galite derinti lovatieses, kilimus, pledus ir kitokia namų tekstilę. Nuspręskite, kam turėtų būti skiriamas didžiausias dėmesys. Tuomet galite rinktis ir ryškias spalvas. Tiesa, su jomis nepersistenkite, kad kambarys vaiko neblaškytų, nevargintų.

 

Daiktai – keičiami, bet ilgaamžiai

 

Kad ir kokią kambario detalę rinktumėtės – ar augantį stalą, ar tiesiog pufą, kilimėlį prie lovos – nepamirškite kokybės svarbos. Prastai pagamintas daiktas ne tik gali būti nesaugus. Jis tiesiog greičiau susidėvės, tad pats kambarys anksčiau laiko reikalaus remonto. Dėl to ir medinės žaliuzės, ir baldai, ir net dekoro detalės turi pasižymėti aukščiausia kokybe.

 

Tikėtina, kad prireikus juos net nesunkiai pritaikysite kitur – pavyzdžiui, pagalvėles perkelsite į terasą ar sodo namelį, kilimus – į balkoną. Net galite padaryti gerą darbą – perleisti baldus tiems, kuriems jų reikia labiau.

 

Laikui nepavaldus, bet vaikams visada patinkantis kambarys – tikrai nesunkiai įgyvendinamas tikslas. Neskubėkite, tarkitės su specialistais ir nepamirškite svarbiausių kriterijų. Tuomet kambariu džiaugsitės ir patys.