Kaip įmonėje įdiegti pokyčius?

procesų valdymas, kompiuteris, moters ranka

Pokyčiai – labai įprasta verslo sferos dalis. Visgi jei jie dideli, nauji įpročiai pareikalauja tam tikrų pastangų. Paprastai jų prireikia visiems – tiek vadovams, tiek ir pavaldiniams. Tam, kad procesų valdymas nenukentėtų, verta pokyčiams pasiruošti deramai ir iš anksto.

 

Apie pokyčius turi žinoti visi

 

Nesvarbu, kokio masto ar kokios srities pirmiausia pokyčiai laukia. Nesvarbu, kokioje srityje dirbate, apie juos iš anksto turi žinoti visi, kuriuos tai tiesiogiai ar netiesiogiai lies. Žinoma, nereikia informuoti valytojos apie tai, kad keisis sąskaitų apdorojimo procesas. Tačiau nesunku suprasti – jei reikiami asmenys apie pokyčius žinos iš anksto, jie lengviau jiems pasiruoš.

 

Susidarykite pokyčių valdymo planą

 

Nesielkite chaotiškai, nes tai bus tiesiog blogu pavyzdžiu ir neleis priimti pokyčių palengva, nuosekliai ir efektyviai. Jei manote, kad nežinote, ką daryti, nebijokite kreiptis pagalbos ar pasiieškokite patarimų internete. Geriausia po truputį patiems susidaryti planą, pagal kurį bus naujai atliekamas procesų valdymas.

 

Planą galite kurti bei saugoti ir fiziniu formatu, ir elektroniniu, kaip kalendorių ar sistemoje. Visgi elektroninis yra patogesnis ir saugesnis. Jei reikia, drąsiai kurkite su pokyčiais susijusius dokumentus, kitokius failus ir platinkite juos visiems prieinamoje vietoje, pavyzdžiui, duomenų valdymo sistemoje. Be to, kalbėkitės su darbuotojais – diskusijų metu kyla puikių idėjų. Susiplanuokite kada ir ką pristatysite, kada, jei reikia, bus atliekamos demonstracijos, mokymai ir panašiai. Būtų puiku tą planą taip pat paviešinti.

 

Viskam skirkite laiko

 

Viena didžiausių klaidų, kokią galima padaryti šioje situacijoje – tai skubėti be apdairos. Nieko tokiu būdu nepasieksite. Tereikia viskam turėti laiko, ir pamatysite, kad pripratimas prie bet kokių pokyčių eisis savaime. Kartais tereikia prie visko prieiti pamažu, laiku iškeliant reikiamus klausimus, gaunant atsakymus į juos ir tiesiog „suvirškinant“ informaciją.

 

Stebėkite lūkesčius

 

Savaime suprantama, kad pokyčių norime kuo greičiau. Taip pat visi svajojame apie nepriekaištingus rezultatus. Vis dėlto tam, kad pokyčių kaip procesų valdymas būtų sėkmingas, reikia sąmoningumo. Neišsikelkite pernelyg didelių tikslų arba jei išsikėlėte, turėkite jiems pakankamai laiko. Kitu atveju skaidykite juos į mažesnius. Žinoma, tikslų ir lūkesčių nepamirškite, neapleiskite – juos reikia sekti, reguliariai įvertinti.

 

Kaip jau tikriausiai įtariate, svarbiausia siekiant sklandžių pokyčių yra neskubėti, viską daryti nuosekliai. Laikydamiesi plano tikrai pasieksite rezultatą, ir ilgainiui džiugins tiek skaitmeniniai, tiek bet kokie kitokie įmonės pokyčiai.