Kaip atnaujinti apleistą namų palėpę?

roletai stogo langams, palėpės interjeras, stoglangiai

Palėpė – namų vieta, kuri kartais būna pamiršta. Ne maža dalis žmonių ją linkę paversti sandėliuku, kuriame kaupiami nereikalingi daiktai. Vis dėlto, ši erdvė gali tapti išskirtiniu namų kambariu, skirtu tiek poilsiu, tiek darbui. Taigi, kokių veiksmų imtis ir kokias priemones naudoti (baldai, roletai stogo langams ir pan.)?

 

Nuo ko pradėti rekonstrukciją?

 

Nusprendus atnaujinti namų palėpę visų pirma reikėtų pašalinti visus nereikalingus daiktus, esančius joje. Taip pat svarbu gerai išvalyti visas dulkes ir pasirūpinti, kad joje neliktų nepageidaujamų gyventojų. Verta gerai apžiūrėti ir stogo konstrukcijas: jei namas senas, gali reikėti atnaujinti stogo izoliaciją, kuri labai svarbi norint išvengti didelių šildymo išlaidų.

 

Įleiskite kuo daugiau šviesos

 

Langai – tai, kas padeda suteikti kambariui jaukumo ir įleisti pakankamai dienos šviesos. Jei palėpėje jų nėra, rekomenduojama apgalvoti galimybę įsirengti stoglangius, kurie yra vienas iš geriausių šio kambario akcentų.

 

Tam, kad būtų patogu reguliuoti į palėpę patenkančios šviesos kiekį, verta pasirūpinti ir tinkamomis langų uždangos priemonėmis. Šiuo atveju roletai stogo langams yra vienas iš geriausių pasirinkimų.

 

Išskiriami trys pagrindiniai jų tipai:

  • Užfiksuojami tam tikroje pozicijoje kabliukais. Šiuo atveju audinys susisuka ant veleno lango viršuje, tačiau nėra paslepiamas;
  • Taip pat užfiksuojami kalbiukais, tačiau rulonas pridengiamas aliuminiu dangteliu, todėl tampa ne toks pastebimas;
  • Užfiksuojami automatiškai specialiomis kreipiančiosiomis įvairiose padėtyse. Rulonas yra paslepiamas kasetėje.

Tokių langų uždangos priemonių audinių (spalvų, raštų, tekstūrų) pasirinkimas labai platus, todėl jas galima pritaikyti įvairaus stiliaus interjere.

 

Erdvės išplanavimas

 

Jei palėpė nedidelio ploto, erdvės skaidyti nerekomenduojama, tačiau jei kambarys yra didesnis – tai gali būti tinkamas pasirinkimas. Bet kokiu atveju geriausia išlaikyti kuo didesnį erdvės pojūtį ir naudoti tam tikrą zonavimą.

 

Tam galima pasitelkit ir tam tikras spalvas: pastelinių spalvų sienos ir roletai stogo langams gerai dera su ryškesniais minkštais baldais. Tokiame kambaryje gali būti priderintas ir baltas darbo stalas bei tokios pat spalvos spinta.

 

Būdų, kaip atnaujinti namų palėpę yra išties nemažai. Tikriausiai daugelis sutiktų, jog pasirinkę šviesias sienų spalvas ir didelius stoglangius, tikrai nesuklysite.