Darbo kalendoriai – kada pirkti, o kada pasidaryti patiems?

darbo kalendoriai

Kartais atrodo, kad gyvenimas lekia pro akis ir jį labai sunku pasivyti. Tačiau būtent tam ir yra darbo kalendoriai. Vieni naudoja elektroninius, kiti – popierinius. Treti bando pasigaminti individualius ar tiesiog juos paįvairinti savais akcentais. Visgi, dažnai kyla klausimas – pirkti kalendorių ar pasigaminti patiems? Tai štai šįkart bandome atrasti atsakymus.

Kalendorių tipai

Atvertus kanceliarinių prekių elektroninius katalogus galima beveik iškarto matyti ir išskirti kelis pagrindinius kalendorių tipus: maži kitaip žinomi kaip kišeniniai, A5 formato, A4 formato. Vieni gali būti suskirstyti po visą savaitę viename puslapyje, kituose vienai dienai skirtas visas lapas ir dar vienas atvartas. Nuo to dažnai priklauso ir knygelės storis.

Vieni bus langeliais, kiti linijomis, treti – paprastais lapais. Ir… kaip išsirinkti? Tam, kad darbo kalendoriai nekeltų galvos skausmo, pirmiausia įvertinkite savo planavimo įgūdžius ir tai, kokia asmenybė esate – strategiška ir mėgstanti tikslumą ir konkretumą; o galbūt viduje slypi menininkas ir mėgstate apipiešti kiekvieną popieriaus kampelį bei ieškote kažko, kas išraiškingiau Jus atskleistų? Štai Jums ir atsakymas. Mėgstantiems tikslumą siūlome pirkti jau pagamintą, o meniškoms sieloms – gamintis kažką išskirtinio.

Individualaus kalendoriaus gamybos dirbtuvės

Darbo kalendorių pasigaminti galima ir iš paprastos užrašų knygelės, ypač jei turite laiko. Štai keli patarimai, nuo ko pradėti ir į ką atsižvelgti gaminantis kalendorių pačiam:

• Atraskite Jums tinkamo popieriaus ir storio knygelę.
• Įsigykite patogų juodą rašiklį.
• Papildomi spalvingi markeriai ir žymekliai taip pat pravers.
• Idėjų jei kas visada pilnas internetas – pavyzdžiui pinterest.com.

Gamyba:

1. Pirmasis puslapis skirtas turiniui. Tad sunumeruokite puslapius.

2. Antrasis puslapis – metų kalendorius. Nesvarbu, nuo kurio mėnesio pradėsite dirbti, tai neprivalo būti metų pradžia. Susibraižykite tokį, kuris Jums bus patogus. Jis gali būti per kelis puslapius. Įprasti darbo kalendoriai neturi tokių dalykų kaip metų tikslai, tad jeigu Jums tai svarbu, apačioje kalendoriaus galite pridėti papildomą skiltį tikslams ar tolimiems metų planams.

3. Trečiasis žingsnis – pradedame žymėti mėnesius. Tai gali būti meniškai apipavidalintas liepos mėnesio puslapis su mėnesio tikslais, sužymėtu kalendoriumi, tai gali būti langeliai su planais ir dienomis ir bet kas, kas Jums atrodo patogu. Būtinai pasižymėkite šiuos puslapius savo turinio puslapyje.

4. Pereiname prie kiekvienos dienos žymėjimo. Pasižymite datą puslapyje, galite susibraižyti linijomis, tam, kad atskirtumėte atskiras dienas, galite tiesiog paryškinti skaičiukus spalvomis. Užduotis, darbą, namų darbus, pasimatymus, susitikimus ir panašius dalykus pabandykite atskirti atskirais simboliais – jie leis aiškiau atpažinti užduotis.

Galiausiai viskas kartojasi. Tačiau Jūs galite apipavidalinti dizainą, papildyti gėlėmis, ornamentais, suteikti knygelei gyvumo ir estetikos. Ir kartais tai dag smagiau, nei bandyti atrasti sau patogų darbo kalendorių. Kiekvienam savo – kitiems užtenka perdirbti ir savo seną kalendorių. Atraskite sau tinkamą arba tiesiog susikurkite savo. Šiandien – viskas galima.