5 ženklai, kad atėjo metas vizitui pas odontologą

odontologijos klinika Kaune, odontologijos kabinetas

Pas odontologus, kaip ir pas daugelį kitų gydytojų, dažniausiai lankomės tik tuomet, kai nebeturime kitos išeities. Kaip bebūtų, į kai kuriuos signalus numojama ranka arba priešingai – manoma, kad koks nors nedidelis ir nesusijęs simptomas jau yra rimtos ligos signalas. Jūsų dėmesiui – 5 ženklai, kuriuos pajautę turėtumėte ieškoti, kur yra artimiausia odontologijos klinika Kaune. „Kauno denticija“ – jau daugiau nei 60 metų veikianti klinika, kurianti sveikas šypsenas kauniečiams ir ne tik.

 

1. Kraujuojančios dantenos po valymo šepetėliu ar siūlu

 

Retkarčiais šiek tiek kraujo gali pasirodyti dėl, pavyzdžiui, per kieto šepetėlio ar pernelyg stipraus siūlo brūžinimo. Visgi, jei kraujas atsiranda nuolat, vertėtų susirūpinti. Tikėtina, kad atsirado dantenų liga, kuri be gydymo gali išsivystyti į paradantozę, o ilgainiui lemti ir dantų praradimą. Pastebėję šį simptomą nedelskite ir kuo greičiau užsiregistruokite odontologo apžiūrai.

 

2. Džiūstanti burna

 

Jei jaučiate, kad Jūsų burna yra nuolat išdžiūvusi, tai nėra geras ženklas. Sveikoje burnos ertmėje turi nuolatos būti seilių, kurios padeda nuvalyti maisto daleles, neutralizuoja susidariusias rūgštis. „Kauno denticija“ odontologijos klinika Kaune turi tiek patyrusius specialistus, tiek modernią įrangą, kurie padės nustatyti šio sutrikimo priežastis.

 

3. Laisvi, judantys dantys

 

Idealiu atveju, dantys suaugusiems turėtų atitarnauti visą gyvenimą. Deja, taip būna pakankamai retai. Jei pajautėte, kad dantis ar net keli iš jų ėmė klibėti ar judėti, pastebėjote padidėjusius tarpus tarp dantų, vertėtų sunerimti. Tokiu atveju yra tikimybė, kad atsirado infekcija arba nyksta kaulinis audinys. Nesiėmus jokių priemonių, tokius dantis galima prarasti arba pabloginti sąkandį.

 

4. Pastebėjote jautrumą karščiui ar šalčiui

 

Jei valgant šaltą ar karštą maistą jaučiate diskomfortą ir padidėjusį jautrumą, tai gali būti vienas pirmųjų dantų ėduonies ženklų. Įprastai ėduonis pirmiausia paveikia dantų paviršių ir tik vėliau pasiekia nervą, kuris ir perduoda šį impulsą. Odontologijos klinika Kaune „Denticija“ ir jos specialistai pasirūpins, kad ėduonis būtų pašalintas ir nepadarytų daugiau žalos.

 

5. Pastovus blogas kvapas burnoje

 

Valote dantis, kramtote gumą, naudojate gaiviklį, tačiau niekas neapsaugo nuo blogo burnos kvapo? Tikėtina, kad tai – pirmieji dantenų uždegimo – gingivito – požymiai, o negydomas gingivitas gali peraugti į paradantozę.

Tikimės, kad pastebėję šiuos simptomus nelauksite ir kreipsitės į odontologą. Sveiki dantys ne tik svarbūs burnos ertmei, bet ir bendrai Jūsų sveikatai.