3 dalykai, kuriuos apie suvirinimą turėtų žinoti pradedantieji

Suvirinimo aparatai, suvirinimo įranga,

Suvirinimas yra naudingas ir dažnai reikalingas procesas, galintis praversti tiek užsiimant smulkiais remonto darbais namuose ar garaže, tiek norint, kad jis taptų pagrindiniu pragyvenimo šaltiniu. Kad ir kokia būtų motyvacija išmokti suvirinti, yra daug aspektų, į kuriuos reikėtų atsižvelgti prieš imant suvirinimo įrangą į rankas. Apžvelgsime keletą jų ir pateiksime naudingų patarimų.

 

1. Nuspręskite, su kokiu metalu norėsite dirbti

 

Šis žingsnis yra labai svarbus, nes tam tikri suvirinimo aparatai yra geriau pritaikyti darbui su konkrečiais metalais. Be to, tiek patys aparatai, tiek metalo pobūdis reikalauja tam tikros darbo specifikos, įgūdžių ir pasiruošimo. Įprastai pradedantiesiems daugiausia iššūkių kelia darbas su aliuminiu, o geriausi rezultatai yra išgaunami suvirinant TIG metodu, kurį perprasti gali būti nelengva. Visgi, jei tikrai ketinate daugiausiai dirbti su aliuminiu, teks apsišarvuoti kantrybe. Jeigu daugiausiai užsiimsite plieno ar kitų metalų suvirinimu, tuomet galima apsieiti ir su paprastesne, pigesne įranga.

 

2. Išsirinkite tinkamą suvirinimo įrangą

 

Išskiriami 3 pagrindiniai suvirinimo metodai: TIG, MIG ir suvirinimas naudojant elektrodus. Aukščiausios kokybės ir funkcijų gausa pasižyminti įranga kiekvienam iš išvardintų būdų, savaime suprantama, kainuos daugiau, tačiau suvirinimo aparatai ir jų priedai nebūtinai privalo būti labai brangūs, kad galėtumėte jais efektyviai naudotis ir tinkamai išnaudoti jų savybes. Aparatai gali būti nuolatinės arba kintamos srovės, skirtingo galingumo ir turintys įvairias naudingas funkcijas, galinčias palengvinti darbą arba išplėsti galimybes. Išsirinkę aparatą, nepamirškite ir papildomos įrangos: degiklių, apsauginių dujų balionų, elektrodų ar suvirinimo vielos.

 

3. Būtinai pasirūpinkite apsaugos priemonėmis

 

Viena didžiausių klaidų, kurias daro pradedantieji suvirintojai, slypi ne pačioje darbo eigoje ar įrangos pasirinkime, bet apsaugos priemonių trūkume. Suvirinimas gali būti labai pavojingas, tad būtina turėti tinkamas asmenines apsaugos priemones, kurios apsaugo nuo galimų rimtų sužalojimų darbo metu. Suvirinimo aparatai turi degiklius, kurie, kontaktuodami su metalu ir viela ar elektrodu, sukuria šlaką ir purslus, kurie taškosi ir sukelia pavojų. Akys – taip pat viena lengviausiai pažeidžiamų vietų, todėl būtina naudotis suvirintojo skydeliu ar bent jau suvirinimui pritaikytais akiniais. Pirštinės, kombinezonas ar prijuostė, respiratoriai ir kitas priemones privalu naudoti net smulkiausio darbo metu.

Suvirinimas, kaip ir bet koks kitas darbas, reikalauja atsakingo požiūrio ir kruopštumo. Jeigu mokysitės stropiai ir dirbsite saugiai, rezultatai ateis greičiau nei tikitės.